Princ Harry s manželkou Meghan si zadělali už před časem na pěkný malér, o kterém se dozajista dozvěděla i královna Alžběta. Drží panovnice nad párem ochrannou ruku?

Princ Harry a vévodkyně Meghan budí takové vášně, že dokonce i články zahraničních médií o nich si mnohdy zcela protiřečí. Zatímco někteří tvrdí, že královna Alžběta se o páru vůbec nechce s nikým bavit, jiní se domnívají, že panovnice drží nad svým vnukem a jeho ženou ochrannou ruku.

Hlava rodiny se tak měla podle nejnovějších informací zachovat ve věci překotné rekonstrukce jejich sídla Frogmore Cottage. Harry a Meghan údajně jeho část předělali, aniž by měli potřebná stavební povolení. Konkrétně mělo jít o zahradní prostory, na které na poslední chvíli změnil názor a vybrali jiný návrh, než ten který úřady původně schválili.

Původně přitom úřadům ani žádné plány poskytovat nechtěli. Tvrdí to britský Express, podle něhož projektový manažer napsal plánovací komisi email, v němž stálo, že „národní bezpečnost by mohla být ohrožena, pokud by veřejnost dostala přístup k plánům“. V tomhle případě ovšem i pro členy královské rodiny platí stejná pravidla jako pro obyčejné smrtelníky.

Obavy z postihu ze strany úřadů nakonec nejsou namístě. Minulý týden se Harry a Meghan dodatečně dočkali razítka, které posvětilo i provedenou úpravu zahradních prostor. Kontroverzi kolem Frogmore Cottage tak nadále vzbuzuje jen částka, za kterou bylo sídlo uvedeno do pořádku. Daňoví poplatníci museli na rekonstrukci poskytnout 70 milionů korun.

Loading...

Témata:

Princ Harry | Meghan Markle | Královna Alžběta II. | královská rodina (gbr) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse