V létě 1986 vystoupil Freddie Mercury naposledy s kapelou Queen. Podle toho, jak se jeho příběh vypráví, o své nemoci ještě nevěděl, někteří lidé se ovšem domnívají, že o blížícím se konci tušil. Jak to tedy bylo?

Dnes je dobře známo, že poslední koncert původní sestavy hvězdné kapely Queen i s legendárním frontmanem Freddiem Mercurym se uskutečnil 9. srpna 1986 v parku Knebworth před návštěvou čítající 160 tisíc lidí. Tímto spektáklem vyvrcholila tour k albu A Kind of Magic.

Tou dobou údajně ještě nevěděl o děsivé diagnóze, podle partnera Jima Huttona se o nákaze virem HIV dozvěděl až v dubnu 1987. Server Louder přesto tvrdí, že Mercury během posledního turné s Queen přinejmenším tušil, že se blíží konec.

Už v zákulisí legendami opředeného koncertu v Budapešti se nechal zpěvák slyšet, že se sem možná vrátí, jen pokud bude naživu. Po odehrání poslední show v Knebworthu ovšem z jeho úst zazněla ještě ostřejší slova.

„Věděli jsme, že je to naposledy? Ne. Freddie řekl něco jako: ‚Tohle už dělat nebudu, celé moje tělo trpí bolestí!‛ To ale říkal na konci šňůry běžně, takže jsme to nebrali moc vážně,“ prozradil kytarista Queen Brian May serveru Guitar World.

Tak jako tak, Mercury už se s kapelou na pódiu nikdy neobjevil. Jeho samotného navíc děsila představa, že by i v pokročilém věku objížděl svět s hudbou. „Vím, že nastane čas, kdy nebudu moct běhat po pódiu, protože bych vypadal směšně,“ říkával.

Témata:

Freddie Mercury | skupina Queen | stars24.cz

Vstoupit do diskuse