Zářijové číslo britského vydání časopisu Vogue redigovala manželka prince Harryho, vévodkyně Meghan. Módní časopis to dnes oznámil na twitteru a zveřejnil také obálku, na kterou vévodkyně ze Sussexu vybrala fotografie úspěšných žen včetně novozélandské premiérky Jacindy Ardernové nebo švédské bojovnice za ochranu klimatu Grety Thunbergové.

Tématem zářijového vydání, na jehož obsahu Meghan spolupracovala s šéfredaktorem Edwardem Enninfulem několik měsíců, jsou silné ženy, jež svou nebojácností přispěly ke změně ve společnosti. V časopise si bude možné přečíst také "otevřený rozhovor" vévodkyně Meghan s bývalou první dámou Spojených států Michelle Obamovou či rozhovor prince Harryho s primatoložkou Jane Goodallovou.

Manželka prince Harryho, která letos porodila své první dítě, syna Archieho, na černobílou obálku časopisu vybrala fotografie patnácti žen. Kromě novozélandské premiérky Ardernové či aktivistky Thunbergové například i hereček Jane Fondové, Salmy Hayekové, Gemmy Chanové a Jameely Jamilové či modelky Adwoy Aboahové.

Podle šéfredaktora časopisu Enninfula Meghan odmítla, aby se na obálce objevila i její fotografie. Připadalo jí to podle něj příliš "vychloubačné".

Sedmatřicetiletá Meghan je nyní na mateřské dovolené a oficiálních akcí se účastní jen zřídka. Vévodkyně doufá, že zářijové číslo časopisu Vogue inspiruje čtenáře a čtenářky, aby se zaměřili na "hodnoty, příčiny a lidi, kteří mají vliv na dnešní svět".

Meghan není první členkou britské královské rodiny, která se vrhla do spolupráce s módním časopisem. V roce 2016 se na obálce Vogue objevila vévodkyně Kate, manželka prince Williama. Williamova a Harryho matka, princezna Diana, obálku Vogue ozdobila hned několikrát.

Britové se ale diví, co vše Meghan na mateřské zvládne. Někteří se pozastavují nad tím, jestli se nudí. Další se vztekají, že Meghan nevybrala britskou královnu Alžbětu II. Podle některých se naopak snaží zviditelnit a měla by si normální práci. Další tvrdí, že nikdy sama nic nedokázala. 

Témata:

Meghan Markle | stars24.cz

Vstoupit do diskuse