Celou Velkou Británií nedávno otřáslo zjištění, kolik stála rekonstrukce Frogmore Cottage, sídla prince Harryho a jeho ženy Meghan. Brity pobouřila částka, kterou pár na renovaci vynaložil, tím to ale neskončilo. Nově se zjistilo, že možná budou muset všechny úpravy vrátit zpět.

Vyšlo najevo, že princ Harry se svou ženou utratili na úpravu svého sídla zhruba 70 milionů korun z kapes daňových poplatníků. Ještě víc však pobuřují informace, na co tuto částku, o které si naprostá většina lidí může nechat jen zdát, použili.

Vévodkyně Meghan prý podle zdrojů z okolí britské královské rodiny nechala na zahradách kolem domu vybudovat dvě obří oranžerie, které jsou velmi náročné na provoz, jelikož musí být dokonale vytápěny, aby se citrusy daly pěstovat za jakéhokoliv počasí.

Jen speciální sklo, které bylo použito při stavbě oranžerií, stojí podle odborníků až 290 tisíc korun. To ale zdaleka nebyl nejvyšší výdaj královského páru. Výměna kotle a všech podlah ve Frogmore Cottage odsála z účtu těžko uvěřitelný jeden a půl milionu korun.

Britové jsou proto pořádně dopálení. Na sociálních sítích se do Meghan ostře pouští a odmítají se podílet na financování všech jejích výstřelků. Nové informace, které přinesl deník Mirror, je ale dorazili.

Zjistil totiž, že Meghan s Harrym neměli na tyto stavební úpravy povolení.A hrozí, že budou muset veškeré nesmírně nákladné úpravy vrátit zpět do původního stavu. To bude ovšem také něco stát.

To už vytočilo i jinak klidné experty na královskou rodinu. "Všechno to stojí strašné peníze, přes 70 milionů korun! Tohle měli vědět dopředu!" dopálil se Robert Jobson v pořadu Good Morning America.

Témata:

Meghan Markle | Princ Harry | Frogmore Cottage | stars24.cz

Vstoupit do diskuse