Vévodkyně Meghan je známa jako svérázná žena, která si jde tvrdě za svým. Neštítí se porušovat královské tradice a není ji cizí ani zavádění nových pořádků. Její kritici ale upozorňují na to, že ve skutečnosti vůbec neví, co chce.

Na sociálních sítích se objevily debaty o tom, jestli si je Meghan vědoma toho, co ji čeká, a co vůbec ona sama v následujících měsících chce. Lidé upozorňují na to, ještě před nedávnem měla podle médií v plánu opustit Británii, a najednou vynaloží miliony liber od daňových poplatníků na rekonstrukci sídla, v němž stejně dlouho nezůstane.

Podle The Sun je totiž možné, že další kroky vévodkyně zamíří do Kalifornie. Právě zde totiž chtějí s princem Harrym koupit dům. A není náhodou, že má stát zrovna v Los Angeles.

Manželé, tedy především Meghan, totiž chtějí bydlet v blízkosti její matky. Na tu je vévodkyně fixovaná a byla jí ostatně nápomocna spolu s princem Harrym i u porodu.

"Meghan chce rozhodně žít v Los Angeles. Miluje to město, jeho životní styl a atmosféru. Každopádně je kalifornskou holkou a může tam volněji dýchat. Hollywood je zakořeněn v její DNA a myslím, že v něm chce zanechat nějakou stopu," uvedl pro server zdroj blízký královskému páru.

Zbytek královské rodiny má ale jiné plány. Meghan s Harrym chtěli poslat na několik let do Afriky, kde se měli podílet na charitativních misích. Tedy alespoň oficiálně. Podle médií ale za tím stojí něco úplně jiného.

Princi Williamovi s vévodkyní Kate údajně vadí velká popularita vévodů ze Sussexu. Navíc se proslýchá, že se William chce připravit na královskou korunovaci, a rád by se proto opět dostal na přední stránky tisku on. O to ho ale Meghan s Harrym už nějakou dobu připravují.

V obou případech se zdá, že Meghan v Británii nevydrží. Alespoň ne v následujících letech. Britská královská rodina přitom utratila miliony dolarů za opravu venkovského sídla Frogmore Cottage, do nějž se Meghan s princem Harrym a novorozencem Archiem nedávno přestěhovali.

A jak se později ukázalo, Meghan opravy ani zdaleka nestačily. Sídlo chce za peníze daňových poplatníků opět předělat. A to i přesto, že si ho zařídila podle svých potřeb, včetně protihlukových stěn a tělocvičny. I tak v něm ale není spokojena.

Ačkoliv se do něj s Harrym nastěhovala teprve v dubnu, podle serveru Daily Mail se jí kompletně přestavené sídlo nelíbí. Renovace sídla přitom stála podle britských médií 4 miliony dolarů, tedy v přepočtu necelých sto milionů korun. 

Sídlo, které bylo postaveno před více než 200 lety, tak čekají další renovace. Podle serveru Meghan povolala stavaře zpět a v létě započnou nové rekonstrukce celého sídla. To se některým lidem ale nelíbí, a poukazují na to, že pokud Meghan Británii opustí dobrovolně či donucení, tak či tak nemusí utrácet další peníze na rekonstrukci domu, v němž nějakou dobu asi bydlet nebude.

Témata:

Meghan Markle | královská rodina (gbr) | Velká Británie | stars24.cz

Vstoupit do diskuse