Britský rockový kytarista a člen skupiny Queen Brian May hájil oscarový filmový hit Bohemian Rhapsody, kterému kritici vyčítají především to, že se nedrží faktů. Ústřední postavě snímku a frontmanovi kapely Freddiemu Mercurymu by se prý film líbil.

Podle Maye nebylo záměrem tvůrců přesně zdokumentovat cestu Queen ke slávě a boj Mercuryho s nemocí AIDS. "Nedělali jsme dokument. Nemělo to být ve stylu 'to se stalo a pak se stalo tohle'," uvedl v rozhovoru s hudebním serverem Guitar World.jednasedmdesátiletý hudebník a astrofyzik.

Film měl být podle něj pokusem nahlédnout do nitra Freddieho Mercuryho a zobrazit jeho vnitřní život: jeho "nasazení, vášeň, strach a slabosti".

"Chtěli jsme také zaznamenat jeho vztah k nám jako k rodině, což byla jedna z věcí, které ho hnaly dopředu," uvedl May. "Myslím, že Freddiemu by se to líbilo, protože je to dobrý, čestný portrét jeho osoby," dodal muzikant s tím, že je potěšen ohlasem, jaký měl film u diváků.

Někteří fanoušci podle Maye snímek od jeho uvedení do kin před sedmi měsíci viděli několikrát. "Kdo by to čekal? Zpívají s (Queen) a pláčou. V Asii jsem potkal lidi, kteří to viděli 30krát. Je to úžasné, jsme hrozně rádi."

Loading...

Témata:

Freddie Mercury | film Bohemian Rhapsody | stars24.cz

Vstoupit do diskuse