Světlana Nálepková málem přišla o život: Otok mozku!

Světlana Nálepková 2

Autor: Pavel Krejčí

15. května 2024 11:16

O extrémním zážitku se zmínila Světlana Nálepková, když byla hostem v televizní talk show 7 pádů Honzy Dědka. Co se známé herečce přihodilo v Himálajích? 

Nálepková v televizním pořadu prozradila, že začala jezdit do indického Ladakhu. Nejprve tam jako dobrovolník jela učit. "A pak jsem tam šla na trek. To mě málem stálo život," přiznala k překvapení diváků v sále i u obrazovek.

"Skončila jsem v nemocnici s otokem mozku a nějakými parazity," prozradila známá herečka s tím, že dostala klasickou výškovou nemoc. Podle svých slov nebyla jediná, komu se na treku přitížilo.

Čtěte také

"Všem se dělalo špatně, ale mně nejvíc. Byla jsem tam nejstarší, to jsem vždycky v Himálajích nejstarší, ale pokaždé dojdu," popsala s tím, že v tomto jednom extrémním případě ji potkala panická ataka. 

"Nemůžete dýchat, takže uděláte tři kroky a dodýcháváte se. Osm kilometrů takhle jdete celý den. Mezitím musíte přejít pás 5700 metrů, kam když se vyšplháte, tak vás zase ženou dolů, protože tam nemůžete být dlouho," dodala Nálepková na vysvětlenou. 

Témata: Světlana Nálepková