Strach o "Gandalfa" Iana McKellena: Pád z jeviště! Jak na tom herec je?

Ian McKellen, autor: Southbanksteve

Autor: Pavel Krejčí

18. června 2024 9:56

Legendární britský herec Ian McKellen měl v pondělí nehodu při představení v jednom z londýnských divadel. Svědkům se zdálo, že pro herce šlo o velmi bolestivou událost. Představitel Gandalfa má být nicméně fit už zítra. 

McKellen právě hrál bojovou scénu, když ztratil půdu pod nohama a upadl. Podle svědků řval bolestí a volal o pomoc, kterou mu poskytl jeden ze zaměstnanců londýnského divadla Noël Coward. Následně byl převezen do nemocnice. Představení se už z pochopitelných důvodů nedohrávalo. 

Mluvčí divadla později podle BBC uvedl, že sir podstoupil vyšetření, po němž lékaři sdělili, že se rychle a zcela zotaví. Úterní představení bylo zrušeno, ve středu by ale legendární herec měl být zpátky v práci. 

Čtěte také

Rodák z Burnley vystudoval anglickou literaturu. V divadle, kde debutoval v roce 1961, působil dlouhá léta, byl členem londýnských společností Royal Shakespeare Company a Royal National Theatre, pro které také produkoval mnoho slavných her. Zahrál si i na Broadwayi, kde za roli Salieriho v Amadeovi dostal v roce 1981 cenu Tony pro nejlepšího herce.

Po roce 2000 jej proslavila role čaroděje Gandalfa v trilogii Pán prstenů, stejnou postavu hrál i v další trilogii Hobit. Hobit je stejně jako Pán Prstenů filmovou adaptací knihy britského spisovatele J. R. R. Tolkiena. V tetralogii X-Men pak ztvárnil mocného mutanta Magneta, v Šifře mistra Leonarda hrál profesora Teabinga.

Témata: Ian McKellen