Soukup okomentoval slovenské volby: Není se čeho bát, Fico bude premiér!

Jaromír Soukup (podnikatel, moderátor) 2

Autor: Pavel Krejčí

2. října 2023 15:05

Nikdo se ho neptal, ale Jaromír Soukup přispěchal s vlastním komentářem k víkendovým předčasným parlamentním volbám na Slovensku. Co podle něj čeká sousední zemi? Bude to katastrofa? 

"Ono to v českých i slovenských médiích vypadalo, že pokud bude vítězem voleb Robert Fico a podaří se mu sestavit vládu, že to bude znamenat katastrofu. Vystoupení Slovenska z EU, zhoršení vztahů s námi," začal Soukup. "Já bych jenom chtěl říct, že si to nemyslím," prohlásil rezolutně. 

Miliardář věří, že Fico uspěje při sestavování vlády. "Sice se s panem Pellegrinim moc nemusí, ale myslím, že ty animozity překonají a pravděpodobně Fico bude premiérem," konstatoval s tím, že se podle jeho názoru není čeho bát. 

Čtěte také

Smer-SD získal ve volbách 22,94 procenta hlasů a 42 poslaneckých křesel. Druhé Progresivní Slovensko jich bude mít o deset méně, obdrželo 17,96 procenta hlasů. Hlas-SD na třetím místě se 14,7 procenta bude zastupovat 27 zákonodárců. 

Sedmi, respektive pětiprocentní hranici pro vstup překonaly také koalice OĽANO a přátelé (8,89 %, 16 poslanců) a subjekty KDH (6,82 %, 12 p.), SaS (6,32 %, 11 p.) a SNS (5,62 %, 10 p.).

Témata: Jaromír Soukup (podnikatel moderátor) volby na Slovensku Robert Fico