Šokující přiznání: Arnold Schwarzenegger byl týrán, i snídani si musel doma zasloužit!

I na stará kolena vypadá Schwarzenegger pořád drsně. 4

Autor: Libor Frýdl

28. září 2023 20:54

Arnold Schwarzenegger (76) se narodil do poválečného Rakouska muži, který věřil nacismu. Byl tedy zlomen prohrou a ponižován neustálým odsuzováním všech, kteří měli cokoli společného s nacismem.
 

Slavný herec přiznává, že jeho otec si často vybíjel frustraci na dětech a manželce, takže malý Arnold byl neustále bit. Právě otcova despotická výchova v něm zasela semínko ambicí, díky kterým toužil proslavit se.

Schwarzenegger pocházející z malé rakouské obce Thal věří, že jeho recept na život by mohl pomoci i jiným lidem, jak dosáhnout svých cílů. A tak vydává motivační knihu s názvem „Buď užitečný: Sedm nástrojů pro život“.

Čtěte také

"Moje matka byla velmi milující. Můj táta byl přísný a dokázal mě fyzicky týrat, ale já jsem ho měl velmi rád. Bylo to složité. Hodně přemýšlím o tom, jak by se můj život mohl změnit, kdybych nebyl pozitivní člověk, kdybych na výchovu v Thale reagoval jinak. Neměl jsem teplou sprchu ani pravidelně maso, dokud jsem jako teenager neodešel," píše Arnold ve své knize. 

Jeho každodenní ranní rutina zahrnovala například nošení vody a kácení dřeva, což bylo zejména v zimě velmi kruté. "Vysloužilo si to přesně nulové sympatie mého otce, který si v dětství prošel mnohem horšími věcmi. V domě Gustava Schwarzeneggera nebylo nic zadarmo, ani jídlo. Každé ráno jsem musel udělat dvě stě dřepů, abych si zasloužil snídani," šokuje herec.

Schwarzenegger věří, že tvrdé podmínky a odhodlání mít se lépe ho přivedly tam, kde je dnes. „Dokonce iv případě nepopiratelně špatných věcí jsem se rozhodl pamatovat si, že byly významnou součástí toho, co mě přimělo uniknout, dosáhnout úspěchu a stát se tím, kým jsem dnes. Kdyby mé dětství bylo jen o trochu lepší, možná byste právě teď nedrželi v ruce tuto knihu. A kdyby bylo jen o trochu horší, možná byste ji také nedrželi v ruce, protože jsem mohl spadnout do stejné spirály alkoholismu jako můj bratr, což ho nakonec stálo život při nehodě pod vlivem alkoholu v roce 1971. Za mnohé vděčím své výchově . Byl jsem pro ni stvořen a byl jsem jí stvořen,“ míní představitel Terminátora.

Témata: Arnold Schwarzenegger