Šok v britské panovnické rodině: Královským palácem otřásla sebevražda!

Thomas Kingston a Gabriella Windsorová

Autor: Libor Frýdl

2. března 2024 12:21

Britskou královskou rodinou otřásl zdrcující případ sebevraždy. V úterý svět obletěla správná o nečekanou úmrtí finančníka Thomase Kingstona (†45), manžela lady Gabrielly Windsor. Nyní se ukázalo, že si měl život vzít sám. 

"S nejhlubším zármutkem oznamujeme, že zemřel Thomas Kingston, náš milovaný manžel, syn a bratr. Tom byl výjimečný muž, který rozzářil životy všech, kteří ho znali. Jeho smrt byla  pro celou rodinu velkým šokem a prosíme vás, abyste respektovali naše soukromí , když truchlíme za jeho odchodem," uvedla ve smutečním oznámení truchlící rodina.

Jak ale nově sdělil mluvčí úřadu koronera, příčinou smrti bylo traumatické zranění hlavy. A to si podle serveru The Telegraph Kingston způsobil sám, střelnou zbraní.

"Thomas Kingston, manžel lady Gabrielly Windsorové, byl nalezen mrtvý v domě svých rodičů s katastrofálním poraněním hlavy a pistolí blízko těla," řekl podle serveru koroner.

Kingston byl veřejnosti známý od roku 2019. Tehdy se vůbec poprvé objevil na Trooping the Color, každoroční přehlídce pořádané na počest narozenin královny Alžběty. Každoročně tato událost končí máváním královské rodiny z balkonu Buckinghamského paláce, a tentokrát, necelý měsíc po sňatku s lady Gabriellou Windsorovou, se k ní přidal Kingston.

Po absolvování Bristolské univerzity s bakalářským titulem v oboru ekonomických dějin Kingston působil v oddělení diplomatických misí ministerstva zahraničí Spojeného království. Téměř tři roky pracoval v Bagdádu jako projektový důstojník pro Irácký institut míru, aby zprostředkoval konflikty v Iráku a dokonce pomáhal vyjednávat o propuštění rukojmích.

Kingston poté přešel do ekonomické sféry a pracoval jako akciový analytik pro Schroders, globální společnost pro správu aktiv, a poté jako výkonný ředitel Voltan Capital Management. Následně se stal ředitelem Devonport Capital.

Témata: Thomas Kingston