Slavný moderátor Jeremy Clarkson promluvil o své vážné nemoci!

Jeremy Clarkson

Autor: Libor Frýdl

16. března 2024 16:58

Britský moderátor Jeremy Clarkson (63) se se svými fanoušky podělil o obavy, které ho trápí. Bojí se, že by mohl trpět vážnou nemocí!

Jeremyho Clarksona znají mnozí jako moderátora známých motoristických pořadů Top Gear a The Grand Tour. 

Nově promluvil o svém zdravotním stavu, který podle něj není ideální. Údajně ho trápí řada problémů a kromě toho má obavy, že jeho zhoršené zdraví může být způsobeno vážnou nemocí.

"Během procházek se synem se často stává, že ztratím dech. Když poslouchám, že muž v mém věku by měl udělat 10 tisíc kroků za den, tak si neumím představit, jak bych to měl udělat," řekl podle Mirror moderátor.

Jeho největším zdravotním problémem je špatný sluch, doktoři mu ale řekli, že ztráta sluchu může mít propojení s demencí.

"Většina mého těla už nefunguje tak, jak by měla. Na jedné z prohlídek mi navíc řekli, že ztráta sluchu zdvojnásobí šanci, že dostanu demenci," doplnil Clarkson.

Demence je obecný termín používaný pro popis skupiny onemocnění mozku, která způsobují postupný úbytek kognitivních funkcí, včetně paměti, schopnosti učení, orientace, schopnosti rozhodování, jazykových dovedností a schopnosti plánovat.

Toto postižení kognitivních funkcí zpravidla ovlivňuje každodenní život jednotlivce a časem e horší. Mezi nejčastější formy demence patří Alzheimerova choroba, vaskulární demence a frontotemporální demence.

Každý typ demence může mít odlišné příznaky a postihovat různé oblasti mozku. Demence obvykle postihuje starší lidi, ale může se vyskytnout i u mladších jedinců. 

Témata: Jeremy Clarkson