Slavný herec Til Schweiger je v nemocnici! Lékaři mu chtěli uříznout nohu!

Til Schweiger

Autor: Libor Frýdl

14. dubna 2024 8:41

Slavný německý herec Til Schweiger (60), známý i díky své roli ve filmu Jan Žižka, bojuje v nemocnici o život. Pobývá na dovolené na Mallorce, kde byl okamžitě hospitalizován kvůli sepse, tedy otravě krve. Hrozila mu dokonce amputace nohy!

Til Schweiger je jedním z nejznámějších německých herců, známý i divákům na Slovensku. Avšak aktuálně se potýká s vážnými zdravotními problémy.

Byl hospitalizován na Mallorce. "Už 14 dní jsem v nemocnici na antibiotikách kvůli zranění nohy od srpna. Tehdy jsem si poranil nohu a došlo k infekci," sdělil pro Bild.

Jeho stav se od té doby neustále zhoršoval, s nohou v takzvaném "otevřeném stavu". Dokonce hrozilo, že přijde o nohu, protože infekce byla tak silná.

V nejbližších dnech ho čekají další vyšetření - magnetická rezonance, dopplerova sonografie a ultrazvuk, aby se určilo, jak dál.

Podle vlastních slov se však herec momentálně cítí ještě hůře. "Ve čtvrtek večer jsem dostal horečku," přiznal a dodal, že ho na Mallorcu okamžitě přijely podpořit jeho děti Lilli (25), Luna (27) a Valentin (28).

Til stále doufá, že se bude moci zúčastnit premiéry filmu The Ministry of Ungentlemanly Warfare v New Yorku, kde ztvárňuje jednu z hlavních rolí, avšak lékaři to moc nedoporučují.
 
 
 
 
 
 

Témata: Til Schweiger