Sinéad O'Connorová (†56): Irsko se zítra rozloučí s milovanou zpěvačkou

Sinéad O'Connorová

Autor: Pavel Krejčí

7. srpna 2023 11:40

Irsko se v úterý naposledy rozloučí se zpěvačkou Sineád O'Connorovou, která zemřela 26. července ve věku 56 let. Rodina zítra interpretku legendárního hitu Nothing Compares 2 U z roku 1990 pohřbí. 

Pohřeb O'Connorové se uskuteční v irském pobřežním městě Bray, informoval deník Guardian s odvoláním na rodinné prohlášení. Na kopcích v okolí města se už objevila instalace se vzkazem, který zní: "Irsko miluje Sinéad."

O úmrtí zpěvačky informoval deník Irish Times. "S velkou lítostí oznamujeme odchod naší milované Sinéad. Její rodina a přátelé jsou zdrceni a žádají o respektování soukromí v tomto složitém období," uvedla rodina podle RTÉ.

O'Connorová letos převzala cenu určenou irským hudebním klasikám za album I Do Not Want What I Haven’t Got, které obsahovalo jí přezpívanou píseň hudebníka Prince Nothing Compares 2 U. Za desku obdržela v roce 1991 sošku Grammy.

Debutové album The Lion and the Cobra vyšlo už v roce 1987. Kariéru slavné irské zpěvačky ale provázela i řada problémů, které mnohdy souvisely s její výřečností ohledně společenských či politických témat. O'Connorová v roce 2018 konvertovala k islámu a změnila si jméno na Šhuhada Sadaqat. Předloni vydala memoáry nazvané Rememberings, loni pak vznikl také film.

Témata: Sinéad O'Connorová