Simona Postlerová (†59): Sbohem jí přišli dát Bohdalová, Havlová nebo Trojan!

V Divadle na Vinohradech proběhlo poslední rozloučení se Simonou Postlerovou. (14.5.2024) 32

Autor: Jan Hrabě

14. května 2024 12:46 | Aktualizováno: 14. května 2024 14:25

V Divadle na Vinohradech v Praze se lidé v úterý rozloučili s náhle zesnulou herečkou Simonou Postlerovou. Dlouholetá členka souboru vinohradského divadla zemřela během prvního květnového víkendu, bylo jí 59 let. 

Slova se během smutečního obřadu v budově divadla na náměstí Míru ujali herci Tomáš Töpfer, Petr Vacek či Jan Šťastný. Poslední rozloučení začalo v 11 hodin, lidé mohli již s hodinovým předstihem přinést květiny. Pietní místo vzniklo také u vstupu do divadla. 

Se zesnulou kolegyní se přišla rozloučit řada kolegů. Dorazili například Ivan Trojan, Igor Bareš, Jan Potměšil, Jiřina Bohdalová, Simona Stašová, Dagmar Havlová, Jiří Štěpnička, Jitka Zelenková, Pavel Rímský či Petr Kostka. 

Rozloučení s Postlerovou bude mít v odpoledních hodinách ještě druhé dějství, a to mši svatou v kostele svaté Ludmily na náměstí Míru. Uložení do hrobu pak proběhne v rodinném kruhu. 

Postlerová se narodila do herecké rodiny, obor sama vystudovala na DAMU. Působila v Národním divadle či v Divadle na Vinohradech. Zahrála si v řadě úspěšných televizních seriálů, například v Ordinaci v růžové zahradě či Chlapcích a chlapech. Úspěšná byla také v dabingu. V roce 2002 obdržela Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu za snímek Vtip. 

Témata: Simona Postlerová Divadlo na Vinohradech