Simona Postlerová (†59): Kolegové chtějí pomoci, mluví o složité situaci!

Simona Postlerová

Autor: Pavel Krejčí

13. května 2024 9:01

Česko se zítra rozloučí s nečekaně zesnulou herečkou Simonou Postlerovou. Krátce předtím vyšla najevo další překvapivá věc. Členka souboru vinohradského divadla se podle přátel nacházela v těžké životní situaci, proto chtějí rodině pomoci. 

Najevo to vyšlo po výzvě kamarádky a kolegyně Jany Poláškové, která se objevila na sociální síti. "Kamarádi, kolegové. Všichni víme, v jaké složité a těžké životní situaci se naše milovaná Simonka nacházela. Rády bychom její rodině pomohly s touto nelehkou životní chvílí," uvedla podle Blesku.

"Obraťte se, prosím, na mne, Lindu Knotkovou nebo přímo na Hereckou asociaci, která okamžitě nabídla laskavou ruku ku pomoci. Předem moc děkujeme. Jednáme se souhlasem pozůstalých," dodala Polášková.

Čtěte také

Poslední rozloučení s Postlerovou proběhne v úterý a bude mít dvě dějství. Samotné rozloučení začne v 11:00 v Divadle na Vinohradech na náměstí Míru. O dvě hodiny později bude následovat mše svatá v nedalekém kostele svaté Ludmily.

Postlerová se narodila do herecké rodiny, obor sama vystudovala na DAMU. Působila v Národním divadle či v Divadle na Vinohradech. Zahrála si v řadě úspěšných televizních seriálů, například v Ordinaci v růžové zahradě či Chlapcích a chlapech. Úspěšná byla také v dabingu. V roce 2002 obdržela Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu za snímek Vtip. 

Témata: Simona Postlerová