Saskia Burešová po úmrtí Yvonne Přenosilové (†76): Konec byl hrozně rychlý!

Saskia Burešová (autor: David Sedlecký)

Autor: Pavel Krejčí

17. září 2023 15:50

Blízcí - ať už šlo o rodinné příslušníky nebo slavné přátele - se během tohoto týdne rozloučili s Yvonne Přenosilovou. Populární zpěvačka zemřela v jeho úvodu, bylo jí 76 let. Pondělní smutná zpráva zaskočila i některé její kamarády. 

Televizní hlasatelka Saskia Burešová byla s Přenosilovou v pravidelném kontaktu. "Ale stejně mě to velmi překvapilo, ten konec byl hrozně rychlý," sdělila serveru expres.cz. O zdravotních i psychických potížích kamarádky prý dobře věděla.

"Slovo vysvobození se říká těžko, protože život je krásný, takže nevím, jestli by si zrovna tohle přála," dodala moderátorka, jejíž Kalendárium je stále jednou ze stálic ve vysílání České televize.

Čtěte také

Čtvrtečního smutečního obřadu se ujal vrchní zemský rabín Karol Sidon, do smuteční síně mohli pouze rodinní příslušníci v čele s jediným synem zesnulé Maxem a členové židovské obce. Po čtvrthodině vyrazil na hřbitov smuteční průvod, k němuž se mohli připojit i ostatní smuteční hosté.

Podle informací serveru iDnes.cz se s umělkyní přišli rozloučit také kolegové Václav Neckář, Petr Janda a Monika Absolonová, bavič Jakub Kohák, televizní hlasatelka Saskia Burešová nebo moderátor Aleš Cibulka. 

Témata: Saskia Burešová Yvonne Přenosilová