Rolling Stones: Nová písnička a bude album! Kdy se fanoušci dočkají?

Rolling Stones

Autor: Pavel Krejčí

7. září 2023 14:00

Je to oficiální! Legendární britská rocková kapela Rolling Stones potěší na podzim své fanoušky novou nahrávkou, která ponese název Hackney Diamonds. První z diamantů představili rockeři už ve středu. 

Nejnovější písnička Angry dostala i videoklip, který za necelý den zhlédlo na YouTube téměř šest milionů lidí z celého světa. Připravované album pak vyjde 20. října.

The Rolling Stones - Angry

Video: YouTube

Jagger a spol. vydali poslední řadové album nazvané Blue & Lonesome v prosinci 2016. Britští rockeři zjevně pokračují v tvůrčí práci i na prahu osmdesátky. Kytarista Keith Richards bude mít kulatiny v prosinci, zpěvák Mick Jagger je oslavil už na konci července. Formace se předloni musela vyrovnat s úmrtím bubeníka Charlieho Wattse.

K osudovému setkání Jaggera a Richardse došlo v roce 1960 a vedlo k založení kapely, která v červenci před 61 lety odehrála první koncert. O dva roky později vyšlo první z mnoha alb. Zřejmě největším hitem formace je skladba (I Can't Get No) Satisfaction se zapamatovatelným kytarovým riffem. Kapela si ale prošla i složitějšími obdobími, kdy došlo na problémy s drogami či se zákonem. 

Celkem šestkrát už mohlo Rolling Stones vidět i české publikum. Naposledy přijeli muzikanti v létě před pěti lety. Nejproslulejší je ale jejich vystoupení na Strahově v roce 1990, tedy jen pár měsíců po pádu komunistického režimu. 

Témata: skupina Rolling Stones