Roger Waters oslavil osmdesátiny: Legendární rocker dodnes budí kontroverze!

Roger Waters

Autor: Pavel Krejčí

7. září 2023 16:50

Ve středu oslavila kulaté osmdesátiny jedna z legend rockové muziky Roger Waters z kapely Pink Floyd. Slavný Brit stále vystupuje, čímž ale budí kontroverze. Letos se dokonce dostal do hledáčku německé policie. 

Waters se narodil během druhé světové války v Anglii. Během studií spoluzaložil kapelu Pink Floyd, jejíž členové jsou od poloviny 90. let v rock'n'rollové síni slávy. On sám ale legendární formaci v roce 1985 po neshodách opustil.

K nejvýznamnějším počinům skupiny patří alba Dark Side of the Moon a The Wall, přičemž druhé jmenované je Watersovým dítětem. "Zeď" se dočkala i koncertního a filmového zpracování.

Waters na jaře po kritice měnil podobu jevištní show pro část koncertů v Německu, protože se ocitl v hledáčku poté, co během berlínského vystoupení "střílel" z imitace samopalu v uniformě zjevně inspirované oděvy nacistů. Dokonce bylo zahájeno policejní vyšetřování, přičemž za použití nacistické symboliky hrozí u našich sousedů až tříletý trest odnětí svobody.

Mezi kritiky Watersova vystoupení nechybělo izraelské ministerstvo zahraničí. "Dobré ráno všem s výjimkou Rogera Waterse, který trávil večer v Berlíně (ano, v Berlíně) znesvěcováním památky Anny Frankové a dalších šesti milionů Židů zavražděných během holocaustu," napsalo na twitteru.

Témata: Roger Waters