Rodina Elvise Presleyho řeší vážný problém! Může přijít o legendární památku!

Elvis Presley 3

Autor: Libor Frýdl

23. května 2024 19:06

Herečka Riley Keough (34), vnučka Elvise Presleyho (†42), se snaží zabránit prodeji honosného sídla Graceland v Memphisu v Tennessee, kde slavný zpěvák strávil velkou část svého života. Informovala o tom stanice BBC.

Keough zdědila rozlehlou usedlost Graceland a značnou část Presleyho majetku po smrti své matky, Lisy Marie Presley, v loňském roce.

Graceland je však nyní předmětem sporu se společností Naussany Investments, která tvrdí, že usedlost byla použita jako zástava při půjčce 3,8 milionu dolarů, kterou si Lisa Marie Presley vzala, ale nikdy ji nesplatila.

Keough, známá především z účinkování v seriálu "Daisy Jones & the Six", tvrdí, že dokumenty k půjčce jsou falešné a že podpis její matky byl zfalšován. Podala žalobu, aby zabránila exekuční dražbě Gracelandu, která je plánována na čtvrtek.

Společnost Naussany Investments se k záležitosti dosud veřejně nevyjádřila. Presley koupil Graceland v roce 1957 a žil tam až do své smrti o 20 let později. Je tam také pohřben.

Na začátku 80. let byl rozsáhlý areál zpřístupněn veřejnosti jako muzeum, které dnes ročně navštíví přibližně 600 tisíc lidí.
 
 

Témata: Elvis Presley