Rita Ora zapomněla na své kořeny? Vzala si vlajku od fanouška a netušila, co přijde!

Rita Ora 3

Autor: Pavel Krejčí

30. srpna 2023 21:41

Britská popová hvězda s kosovskými kořeny Rita Ora čelí kritice. Během koncertu v maďarském Szegedu totiž mávala srbskou vlajkou. Etnická Albánka se ale hájí, konkrétně tvrdí, že se tak stalo nedopatřením. 

"Během vystoupení na festivalu SZIN v Maďarsku mi podal vlajku mladý fanoušek. Světla mi na pódiu svítila do očí a já jsem kvůli tomu přesně neviděla, jakého státu ta vlajka byla. Jakmile jsem odešla ze scény, uvědomila jsem si, že je to srbská vlajka, a ne maďarská," citoval Ritu Oru web stanice Klan Kosova.

Čtěte také

V reakci na četné výtky svých krajanů na sociálních sítích rodačka z Prištiny také uvedla, že je "hrdou Albánkou" a že nebylo jejím cílem vyjádřit neúctu vůči svému původu ani urazit svůj národ nebo rodinu.

Kosovo v roce 2008 vyhlásilo nezávislost na Srbsku, které tento krok neuznalo a považuje ho stále za součást svého území. Válka v letech 1998 až 1999, při níž proti sobě stály srbské síly a kosovskoalbánští povstalci usilující o nezávislost na Bělehradu, si vyžádala přibližně 10 tisíc obětí, z většiny etnických Albánců. Ve vztazích obou zemí dodnes panuje napětí.

Témata: Rita Ora