Richard Gere přiznal: Neměl jsem peníze na jídlo, hladověl jsem!

Julia Roberts a Richard Gere

Autor: Libor Frýdl

1. května 2024 17:48

Richard Gere je jedním z nejznámějších herců na světě, na své náročné začátky ale nezapomíná. Přiznal, že předtím, než se stal slavným, se často stávalo, že neměl peníze ani na základní potraviny a hladověl.

City Harvest patří mezi největší neziskové organizace na světě. Jejím cílem je sbírat zbytky jídel, které však lze stále konzumovat, a následně ho dát lidem, kteří si nemohou dovolit ani základní potraviny a hladoví.

Slavnostní akce, kterou tato společnost zorganizovala, se zúčastnila i mnohá známá jména. Ty se snaží pozvednout povědomí o této problematice. Jedním z nich je také hvězdný herec Richard Gere, který má s podobným problémem vlastní zkušenost.

"Chodit do restaurací bylo pro mě nemožné. Byly to těžké a zoufalé časy. V 70. letech jsem hladověl. Jen jsem začínal a snažil jsem se prorazit. I když jsem pracoval, tak v té době nebylo příliš mnoho herců, kteří by za to dostávali peníze," prozradil.

"V New Yorku nedostával peníze nikdo. Být hladovým byla pro mnoho lidí norma. To je důvod, proč je tato organizace pro mě tak důležitá," řekl Gere pro Page Six .

Témata: Richard Gere