Rammstein i podruhé: Němečtí rockeři přidávají druhý koncert v Praze!

Rammstein se vrací do Prahy (foto: Bryan Adams)

Autor: Pavel Krejčí

18. října 2023 15:50

Rammstein se nakonec v příštím roce vrátí do České republiky opravdu ve velkém stylu, protože jeden koncert zdejším fanouškům německých rockerů nestačil. Pořadatelé ve středu oznámili přídavek 

"Díky obrovskému zájmu o koncert Rammstein 11. 5. se kapela rozhodla přidat druhý termín o den později," oznámila dnes pořádající agentura Live Nation na facebooku. Letňanské letiště bude tedy německé kapele patřit v květnu hned dva dny.

Podle pořadatelů se čeští fanoušci mohou těšit na působivou pódiovou scénu a ohromující pyrotechniku. Koncerty německých hudebníků bývají většinou vyprodané, v případě pražského koncertu jdou lístky do prodeje příští týden ve středu v 11 hodin. 

Německá skupina Rammstein existuje již téměř třicet let, přičemž silnou základnu fanoušků si vypěstovala debutovou deskou Herzeleid z roku 1995. Z alba pocházející singly Du riechst so gut, Asche zu asche nebo Rammstein jsou dnes považovány za klasiky v repertoáru.

Mezi další velké hity patří písně Engel, Du hast, Ich will, Pussy nebo Amerika. Rammstein jsou jednou z historicky nejúspěšnějších německých kapel, přičemž největší popularitu a nové a nové fanoušky získávají zejména svými provokativními klipy a pompézní koncertní show.

Témata: Rammstein