Rammstein ani po kauzách nekončí: Němečtí rockeři chystají show v Praze!

Rammstein se vrací do Prahy (foto: Bryan Adams)

Autor: Jan Hrabě

11. října 2023 14:10

Německá skupina Rammstein odehraje příští rok další velkolepý koncert v Česku, uskuteční se v sobotu 11. května na letišti v pražských Letňanech. Populární formace navštíví s oslavami 30 let od založení kapely také další země. 

Podle pořadatelů se čeští fanoušci mohou těšit na působivou pódiovou scénu a ohromující pyrotechniku. Koncerty německých hudebníků bývají většinou vyprodané, v případě pražského koncertu jdou lístky do prodeje příští týden ve středu v 11 hodin. 

Německá skupina Rammstein existuje již téměř třicet let, přičemž silnou základnu fanoušků si vypěstovala debutovou deskou Herzeleid z roku 1995. Z alba pocházející singly Du riechst so gut, Asche zu asche nebo Rammstein jsou dnes považovány za klasiky v repertoáru.

Mezi další velké hity patří písně Engel, Du hast, Ich will, Pussy nebo Amerika. Rammstein jsou jednou z historicky nejúspěšnějších německých kapel, přičemž největší popularitu a nové a nové fanoušky získávají zejména svými provokativními klipy a pompézní koncertní show.

Témata: Rammstein