Rakovina vévodkyně Kate: Nově ji okomentoval slavný lékař!

Kate Middleton

Autor: Libor Frýdl

5. dubna 2024 19:58

Když někdo řekne, že ho u jiného člověka nepřekvapila strašlivá diagnóza, zní to na první dobrou hrozně. Jsou však i lidé, kteří se i po oznámení princezny Kate snaží upozornit na to, že rakovina se týká stále více lidí, včetně těch mladých.

"Nedávné oznámení princezny z Walesu, které je jen 42 let, všechny šokovalo. Jako onkologa mě tato zpráva zarmoutila, ale nedá se říct, že by mě překvapila," řekl uznávaný lékař Jalal Baig americké stanici CNN

Kontext pro jeho slova? Lékaři v posledních letech stále častěji diagnostikují rakovinu mladším lidem. "Jen během minulého týdne jsem viděl sedmatřicetiletou ženu s rakovinou prsu. Ve vedlejším pokoji byl pětačtyřicetiletý muž s rakovinou tlustého střeva," dodal doktor. 

Svět se o diagnóze dozvěděl předminulý týden v pátek. Dvaačtyřicetiletá Kate ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však odhalily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. V současnosti je léčba v počáteční fázi. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Témata: Kate Middleton