První dáma Eva Pavlová: V Jablonci obdivovala, co umí zlaté české ručičky!

Eva Pavlová s manželem.

Autor: Pavel Krejčí

11. srpna 2023 16:02

Česko má od jara nového prezidenta, ale také první dámu, která se neobjevuje pouze po boku svého muže, ale také samostatně. Například ve čtvrtek navštívila Jablonec nad Nisou. Co všechno měla na programu?

Pavlová krátkou zdravicí a tradičním přestřižením pásky z korálků speciálně vyrobených pro tuto příležitost zahájila dvanáctý ročník výstavy Křehká krása, na které se prezentovalo čtyřicet výrobců perel, bižuterie, skla a vánočních ozdob.   
 
"Velmi bych si přála, aby česká řemesla a naše tradiční značky měly své stálé místo, aby o výrobu české bižuterie, skla a vánoční ozdoby byl zájem jak doma, tak i ve světě," prohlásila první dáma, která také přijala pozvání od primátora města Jablonec nad Nisou Miloše Veleho do restaurace Petřín.

Na obědě se setkala s náměstkem ministra kultury Ondřejem Chrástem, náměstkem ministra průmyslu a obchodu Edvardem Kožušníkem, s náměstkyní hejtmana Květou Vinklátovou, s Pavlem Kopáčkem, s ředitelem organizace Kultura Jablonec Jakubem Geršem,  ředitelkou Muzea skla a bižuterie Miladou Valečkovou a se zástupci představenstva Svazu výrobců skla a bižuterie.  

Eva Pavlová poté navštívila společnost LUCID, kde se seznámila s její historií a současnou výrobou a exportem do mnoha zemí Evropy, Asie a Ameriky.   

Témata: Eva Pavlová Petr Pavel