Proč se princ Harry a jeho bratr William nesnesou?

Princ Harry 4

Autor: Libor Frýdl

13. dubna 2024 14:05

Rozsáhlé konflikty v rámci britské královské rodiny, které nakonec vedly k rozhodnutí prince Harryho a jeho manželky Meghan opustit Spojené království a vzdát se svých oficiálních povinností, začaly prý tím, že princ Harry měl roztržku se svým bratrem, princem Williamem.

Podle knihy "Finding Freedom" (Hledání svobody) měl již na počátku vztahu prince Harryho s americkou herečkou Meghan Markle princ William obavy ohledně toho, zda se jeho bratr nenechá unést vášní a zda se rychle neožení.

Princ Harry však údajně na Williamovy rady, aby si dal na čas a blíže poznal Meghan Markleovou, nereagoval pozitivně. Zvláště ho měla urazit fráze "tu dívku," která prý zněla povýšeně a snobsky. Tyto informace o vzájemném napětí se objevují v neautorizované biografii.

Nicméně, existuje i jiná verze, která uvádí, že stěhování prince Harryho a Meghan do Spojených států nemělo za základní příčinu spor mezi bratry, kteří byli spojeni tragickou smrtí své matky, princezny Diany. Podle této verze byly hlavními viníky konfliktu jejich manželky.

Meghan Markle a Kate Middleton, manželka prince Williama, prý spolu neměly dobrý vztah, což způsobilo zvýšené napětí mezi princem Harrym a princem Williamem. A tak, aby se zabránilo dalším hádkám mezi bratry, se jeden z párů nejprve odstěhoval z královského paláce a později i z Británie.

I přesto, že obě manželky prezentují na veřejnosti pozitivní a usměvavý obraz, spekulace naznačují, že v zákulisí mohly nastat konflikty způsobené neohlížením na královská pravidla, což prý dost rozčílilo Kate Middleton.
 

Témata: Princ Harry Princ William