Pro Česko začala Eurovize 2024! Sedm uchazečů o nominaci, kdo má největší jméno?

Eurovision Song Contest 2021

Autor: Pavel Krejčí

5. prosince 2023 11:37

Je nejvyšší čas, aby si Česko vybralo reprezentanta pro příští ročník Eurovize, který bude od úterý 7. do soboty 11. května 2024 pořádat švédské Malmö. Koho vyšleme za pět měsíců do Skandinávie? 

Rozhodovat se o tom začalo v pondělí, kdy se v pražském klubu Roxy odehrálo národní kolo soutěže. Lidem se představilo sedm interpretů se svou soutěžní písní, se kterou by rádi reprezentovali Česko na dalším ročníku Eurovize. Přímý přenos ze včerejšího koncertu odvysílala Česká televize. 

Konkrétně vystoupilo sedm hudebníků, z nichž největší jméno má nepochybně Lenny. Kromě ní usilují o letenku do Malmö Aiko, Elly, Gianna Lei, MYDY, Tom Sean a Tomas Robin. Hlasovat je možné od dneška po dobu sedmi dní.

Čtěte také

Česká republika se soutěže poprvé oficiálně zúčastnila v roce 2007. O českou stopu se však již v roce 1968 postaral Karel Gott, vystoupil tehdy ovšem jako zástupce Rakouska.

Švédsko, které je domovskou zemí největších legend v historii soutěže - kapely ABBA, bude soutěž hostit celkově již posedmé. Samotné Malmö se pořadatelství ujme potřetí, interpreti už zde předvedli své umění v letech 1992 a 2013.

Také před deseti lety získala pořadatelství pro Švédsko zpěvačka Loreen, dvojnásobná vítězka Eurovize, která ovládla letošní ročník. Česká dívčí skupina Vesna se probojovala do finále, kde obsadila desáté místo.

Témata: Eurovize zpěvačka Lenny