Přizná to Princezna Kate? Další upravená fotka odhalena! Odnesla to i královna

Princ William a vévodkyně Kate zveřejnili fotku celé rodiny.

Autor: Pavel Krejčí

22. března 2024 10:36

Světové agentury odhalily další upravenou fotku z dílny princezny Kate. Jde o starší snímek, na němž je ještě i zesnulá královna Alžběta II., která zemřela předloni. Agentury před několika dny stáhly z distribuce fotografii samotné princezny, jejíž zdravotní stav po lednové operaci je předmětem mnoha spekulací. 

Konkrétně to byla agentura Getty Images, která vyhodnotila, že fotografie královny Alžběty II. s pravnoučaty a prapravnoučaty, byla digitálně upravena. Kensingtonský palác ji zveřejnil loni. Podle analýzy americké stanice CNN došlo k úpravám na celkem 19 místech. 

Nedávno se na instagramovém profilu prince a princezny z Walesu objevila fotografie princezny Kate s dětmi, kterou údajně pořídil princ William. Čtyři velké světové agentury, kromě Getty Images šlo o AFP, Reuters a AP, následně stáhly snímek z distribuce kvůli nejasnostem ohledně možných digitálních úprav fotografie. Manželka následníka trůnu je posléze přiznala.

"Jako mnoho amatérských fotografů někdy experimentuji s úpravami. Chci se omluvit za jakékoliv rozpaky, které vzbudila rodinná fotografie, kterou jsme včera zveřejnili," uvedla princezna, která se podepsala jen velkým písmenem C, v pondělí na sociální síti X. 

"Vyfotíte fotku, oříznete ji, můžete ji trochu zaostřit a pošlete ji," popsal Arthur Edwards, fotograf královské rodiny pro deník The Sun, pro BBC, jak funguje poskytování fotografií agenturám. "Pokud má někdo na snímku červené oči, nemůžete je odstranit. Prostě to necháte, jak to je," dodal. 

BBC zároveň provedla analýzu tzv. metadat, která ukazují, že snímek byl vyfocen digitálním fotoaparátem s čočkou značky Canon. Následně byl dvakrát uložen editačním softwarem Adobe Photoshop na počítači Mac od společnosti Apple. První verze vznikla 8. března večer, druhá o den později dopoledne. 

Témata: Kate Middleton Královna Alžběta II. královská rodina (gbr) Velká Británie