Princeznu Kate stále omezuje rakovina: Záložní plán na víkend je na světě!

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Autor: Pavel Krejčí

9. července 2024 11:25

Napětí je na Wimbledonu všudypřítomné díky výkonům tenistů. Letos ovšem všechny zajímá i to, zdali bude trofeje vítězům předávat princezna Kate, která od jara bojuje s rakovinou. Podle zahraničních médií už existuje plán pro případ její absence. 

Kate koncem března po mnoha spekulacích vystoupila a potvrdila, že jí byla diagnostikována rakovina, se kterou se statečně pere. V červnu už se dokonce objevila na veřejnosti na Trooping The Colour, což je vojenská přehlídka u příležitosti narozenin panovníka. A o víkendu by se mohla ukázat znovu, protože vyvrcholí tenisový Wimbledon, přičemž ona je od roku 2016 patronkou hostitelského All England Clubu. Na turnaji tak většinou rozdává trofeje vítězům. 

Podle magazínu Harper's Bazaar však nebude o její účasti jasno do poslední chvíle. "Potvrdila svou účast na slavnosti (Trooping The Colour) jen s denním předstihem, což znamená, že pokud se rozhodne jít na Wimledon, nejspíš dostaneme podobné last-minute oznámení," uvedl magazín na webu. 

Čtěte také

"Věříme, že princezna z Walesu bude schopná předat trofeje jako patronka klubu, ale její zdraví a zotavování je prioritou," uvedla šéfka All England Clubu Debbie Jevansová v uplynulých dnech pro Daily Telegraph. Klub je podle ní s budoucí královnou v kontaktu a poskytuje jí co možná největší flexibilitu. 

Wimbledon musí být každopádně připravený i na absenci princezny. "Nevím, kdo by případně předával trofeje. Budeme to řešit, až se to bude blížit. Pak se zamyslíme nad tím, co by bylo správné udělat," dodala Jevansová. 

Podle posledních informací už ale pořadatelé znají záložní plán. Místo princezny Kate by měla trofeje případně předat vévodkyně z Gloucesteru Birgitte, která je sama velkou tenisovou fanynkou a také čestnou prezidentkou britského tenisového svazu. Informoval o tom deník Telegraph. 

Témata: Kate Middleton wimbledon královská rodina (gbr) Velká Británie