Princeznu Kate opouští její muž! Britská monarchie je paralyzovaná

Princ William a vévodkyně Kate

Autor: Pavel Krejčí

18. dubna 2024 9:55

Poprvé od chvíle, kdy princezna Kate v březnu odhalila diagnózu, se princ William vrátí k povinnostem člena britské královské rodiny. Informují o tom zahraniční média. Kate přitom není jediným zástupcem monarchie, který omezil veřejná vystoupení ze zdravotních důvodů. S rakovinou se potýká také král Karel III. 

Následník trůnu má zavítat do západního Londýna a hrabství Surrey, aby ocenil práci místních komunit a environmentálních organizací, uvedl Kensingtonský palác v prohlášení. Půjde o první pracovní povinnosti prince Williama od chvíle, kdy jeho žena uvedla, že podstupuje chemoterapii kvůli blíže nespecifikovanému typu rakoviny. 

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

Čtěte také

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Témata: Kate Middleton Princ William královská rodina (gbr) Velká Británie