Princezna Kate žije! Na světě je její první fotka po lednové operaci

Vévodkyně Kate 3

Autor: Pavel Krejčí

5. března 2024 8:57

Britové se dočkali momentu, na který netrpělivě čekali od ledna. Princezna Kate tehdy podstoupila plánovanou operaci břicha, po které se držela v ústraní. Až v těchto dnech se ji podařilo fotografům poprvé zachytit. 

O první fotce princezny Kate po operaci informují zahraniční média. Dvaačtyřicetiletá manželka následníka trůnu byla zachycena v autě se svou matkou Carole, uvedl magazín People. V tuto chvíli jde o jediný snímek členky královské rodiny od chvíle, kdy v lednu podstoupila plánovanou operaci břicha.

Mluvčí Kensingtonského paláce předtím ve čtvrtečním vyjádření pro americkou televizi ABC News zdůraznil, že v lednu byla zveřejněna časová osa rekonvalescence princezny s tím, že rodina bude informovat jen o zásadních změnách zdravotního stavu. "Tenhle přístup stále platí," dodal mluvčí.

Královská rodina naposledy uvolnila nové informace o stavu princezny z Walesu na konci ledna, když byla propuštěna z nemocnice po operaci. Na veřejnosti se manželka následníka trůnu naposledy objevila o Vánocích, když s rodinou zavítala do kostela. 

Kate by se podle předchozích vyjádření neměla vrátit k pracovním povinnostem dříve než o Velikonocích, kdy s manželem a dětmi každoročně navštěvuje církevní obřady ve Windsoru. Podle britských médií by se měla opět ukázat na veřejnosti nejpozději v polovině dubna. 

Témata: Kate Middleton Velká Británie královská rodina (gbr)