Princezna Kate zatím obavy lidí nezažehnala! Co princ William? Tohle je jeho reakce!

Princ William a vévodkyně Kate

Autor: Pavel Krejčí

7. března 2024 9:49

Kensingtonský palác šetří informacemi o průběhu rekonvalescence princezny Kate po lednové operaci břicha. Sdílný nechce být ani princ William, její manžel a následník trůnu. Mluvčí budoucího krále sice poskytl krátké vyjádření, nic nového ale vlastně neřekl. 

Nejen britská média se totiž snaží využít vlny mnohdy až šílených spekulací na sociálních sítích k tomu, aby monarchii donutila k uvolnění podrobnějších informací o průběhu rekonvalescence princezny. "Soustředí se na svou práci, nikoliv na sociální sítě," řekl mluvčí o princi z Walesu magazínu People. Upozornil na to deník Mirror

Kate byla alespoň v uplynulých dnech poprvé od lednové operace zachycena na fotografii, jak sedí v autě se svou matkou Carole. Mluvčí Kensingtonského paláce předtím zdůraznil, že v lednu byla zveřejněna časová osa rekonvalescence princezny s tím, že rodina bude informovat jen o zásadních změnách zdravotního stavu. 

Královská rodina naposledy uvolnila nové informace o stavu princezny z Walesu na konci ledna, když byla propuštěna z nemocnice po operaci. Na veřejnosti se manželka následníka trůnu naposledy objevila o Vánocích, když s rodinou zavítala do kostela. 

Kate by se podle předchozích vyjádření neměla vrátit k pracovním povinnostem dříve než o Velikonocích, kdy s manželem a dětmi každoročně navštěvuje církevní obřady ve Windsoru. Podle britských médií by se měla opět ukázat na veřejnosti nejpozději v polovině dubna. 

Témata: Kate Middleton Princ William královská rodina (gbr) Velká Británie