Princezna Kate veřejně promluvila o tom, jak postupuje léčba rakoviny!

Kate Middleton 3

Autor: Libor Frýdl

14. června 2024 21:31

Britská princezna Kate oznámila, že léčba její rakoviny postupuje dobře a plánuje se v sobotu zúčastnit slavnostní vojenské přehlídky Trooping the Colour, která se bude konat na počest narozenin krále Karla III. v Londýně. Toto bude její první veřejné vystoupení od začátku roku, uvedl Daily Mail.

Kate v březnu ve videu oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina a podstupuje chemoterapii, přičemž nespecifikovala konkrétní typ rakoviny.

"Postupuji, ale každý, kdo podstupuje chemoterapii, ví, že jsou dobré a špatné dny," uvedla Kate a dodala, že ji čeká ještě několik měsíců léčby.

"Těším se, že se tento víkend zúčastním přehlídky na počest králových narozenin s rodinou, a doufám, že se v létě připojím k několika veřejným akcím. Ale stále nejsem úplně mimo nebezpečí," řekla Kate.

Páteční oznámení je významným krokem, ale neznamená plnohodnotný návrat princezny k veřejným povinnostem. Palác také zveřejnil novou fotografii Kate, pořízenou začátkem týdne ve Windsoru.

Fotografie ji zachycuje v ležérním oblečení, stojící u stromu. Král byl velmi potěšen její avizovanou účastí na Trooping the Colour. Catherine také poděkovala veřejnosti za velkou podporu.

Král Karel III. byl v únoru také diagnostikován s rakovinou a nedávno se začal postupně vracet ke svým veřejným povinnostem. 

Témata: Kate Middleton