Princezna Kate se doma učila se synem. Princ William vyrazil do Singapuru

Princ William a vévodkyně Kate 3

Autor: Pavel Krejčí

23. listopadu 2023 8:56

Klimatická krize se stala až příliš viditelnou na to, aby byla ignorována, řekl princ William během odhalování pětice vítězů výroční Earthshot Prize. Následník britského trůnu řekl, že věří, že probíhá dekáda, kdy je nutné kolektivně udělat vše možné pro ochranu planety. 

Ceremonie se konala v Singapuru, moderovali ji herci Hannah Waddinghamová a Sterling K. Brown. Během večera vystoupily kapely Bastille či One Republic, v publiku seděli herečka Cate Blanchettová či bývalá novozélandská premiérka Jacinda Ardernová. Omluvila se princezna Kate, která zůstala v Británii, aby pomohla synovi Georgeovi s prvními zásadními zkouškami ve škole. 

"Poslední rok přinesl velkou změnu a ještě větší výzvu. Rok, během kterého se staly dopady klimatické krize příliš viditelnými na to, aby byly ignorovány. Rok, který v mnoha lidech zanechal pocit porážky a umenšil jejich naději. Jak jsme ale viděli dnes, naděje stále zůstává," řekl princ William podle BBC

"Věřím, že budoucí generace se budou dívat zpět na tuto dekádu jako na bod, kdy jsme podnikli kolektivní akci pro naši planetu. Jako na moment, kdy jsme odmítli hlasy popíračů a poražených a místo toho se stali architekty změny směrem ke zdravějšímu a udržitelnějšímu světu," dodal následník trůnu. 

Výroční ceny Earthshot Prize mají za sebou třetí rok, přičemž se poprvé předávali v Asii. Ocenění založil princ William, aby pomohl s financováním projektů, jejichž cílem je záchrana planety. 

Témata: Kate Middleton Princ William