Princezna Kate očima Britů: Na nemoc není sama, vyplývá z průzkumu!

Vévodkyně Kate

Autor: Pavel Krejčí

10. dubna 2024 11:37

Nejoblíbenějším členem britské královské rodiny je momentálně princezna Kate, která v březnu oznámila, že bojuje s rakovinou. Manželka následníka trůnu nově předstihla i svého manžela, prince Williama. Pozitivní vztah k princezně z Walesu mají tři čtvrtiny Britů, ukázal průzkum společnosti YouGov

Obliba princezny Kate dosahuje 76 procent a je o tři procenta vyšší než v případě prince Williama. Současný král Karel III. má podporu 63 procent dotázaných a umístil se na čtvrtém místě za třetí princeznou Anne. Neutrální je postoj k panovníkově manželce Camille, kterou podporuje přesně 50 procent respondentů. 

Podle průzkumu hodnotí prince Harryho a jeho ženu Meghan, kteří opustili královskou rodinu a s dětmi se odstěhovali do Spojených států amerických, více než tři pětiny Britů negativně. Jejich popularitě navíc neustále klesá.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu si ale dobře stojí u nejmladší skupiny dotázaných ve věku mezi 18 a 24 lety, která naopak nemá v oblibě prince Williama a jeho manželku. 

Čtěte také

Kate musí podpora spoluobčanů těšit, protože si prochází těžkým obdobím. V březnu totiž sdělila, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Témata: Kate Middleton Princ William královská rodina (gbr) Král Charles III. (Karel III.) Princ Harry Meghan Markle