Princezna Kate na veřejnosti? Velké nedorozumění, které ničemu nepomohlo!

Kate Middleton

Autor: Pavel Krejčí

6. března 2024 11:01

Princezna Kate se nadále zotavuje po lednové operaci břicha, detailů o průběhu rekonvalescence není mnoho. Mnozí lidé proto zajásali, když se její jméno objevilo mezi účastníky připravované červnové akce. Ovšem jen na pár hodin. Dnes už princezna z Walesu na seznamu opět chybí. 

Britská armáda už podle BBC odstranila ze svého webu informaci, že princezna Kate se v červnu zúčastní slavnostní události nazvané Trooping the Colour, což je vojenská přehlídka u příležitosti narozenin panovníka. Jak známo, král Karel III. se momentálně také potýká se zdravotními problémy. Byla mu diagnostikována rakovina.

Nejasnosti ohledně deklarované účasti manželky následníka trůnu vyvstaly poté, co ji Kensingtonský palác nepotvrdil. Chyba zřejmě nastala na straně armády, která se před publikováním informace neinformovala u královské rodiny. Vojáci nejspíš deklarovali účast princezny z toho důvodu, že má formální záštitu nad jedním z regimentů. 

Kate byla v těchto dnech poprvé od lednové operace zachycena na fotografii, jak sedí v autě se svou matkou Carole. Mluvčí Kensingtonského paláce předtím ve čtvrtečním vyjádření zdůraznil, že v lednu byla zveřejněna časová osa rekonvalescence princezny s tím, že rodina bude informovat jen o zásadních změnách zdravotního stavu. 

Královská rodina naposledy uvolnila nové informace o stavu princezny z Walesu na konci ledna, když byla propuštěna z nemocnice po operaci. Na veřejnosti se manželka následníka trůnu naposledy objevila o Vánocích, když s rodinou zavítala do kostela. 

Kate by se podle předchozích vyjádření neměla vrátit k pracovním povinnostem dříve než o Velikonocích, kdy s manželem a dětmi každoročně navštěvuje církevní obřady ve Windsoru. Podle britských médií by se měla opět ukázat na veřejnosti nejpozději v polovině dubna. 

Témata: Kate Middleton královská rodina (gbr) Velká Británie