Princezna Kate na nové fotce a definitivní konec spekulací? Naopak, je to trapas!

Nový snímek princezny Kate s dětmi stáhly velké agentury z distribuce.

Autor: Pavel Krejčí

11. března 2024 9:39

Britská monarchie chtěla o víkendu konečně umlčet spekulace o zdraví princezny Kate, jenže se to úplně nepodařilo. Zveřejněný snímek manželky následníka trůnu s dětmi totiž odmítly distribuovat velké světové agentury, protože se domnívají, že byl upraven. 

V neděli se na instagramovém profilu prince a princezny z Walesu objevila fotografie princezny Kate s dětmi, kterou pořídil princ William. "Děkujeme za milá přání a vytrvalou podporu během posledních dvou měsíců," napsal pár na sociální síti. To však ještě netušil, co bude následovat.

Rozruch totiž vzbudilo rozhodnutí čtyř velkých světových agentur, které následovalo v průběhu včerejšího dne. Agentury Getty Images, AFP, Reuters a AP stáhly snímek z distribuce kvůli nejasnostem ohledně možných digitálních úprav fotografie. Kensingtonský palác se zatím k celé věci nevyjádřil. 

Podle BBC prošel snímek před zveřejněním na sociálních sítích rukama pracovníků mediálního týmu prince a princezny z Walesu, kteří mohli provést menší úpravy a nechtěně tak zapříčinit problém.

Královská rodina naposledy uvolnila nové informace o zdravotním stavu princezny Kate na konci ledna, když byla propuštěna z nemocnice po plánované operaci břicha. Na veřejnosti se manželka následníka trůnu naposledy objevila o Vánocích, když s rodinou zavítala do kostela. 

Princezna by se podle předchozích vyjádření neměla vrátit k pracovním povinnostem dříve než o Velikonocích, kdy s manželem a dětmi každoročně navštěvuje církevní obřady ve Windsoru. Podle britských médií by se měla opět ukázat na veřejnosti nejpozději v polovině dubna.

Témata: Kate Middleton královská rodina (gbr) Velká Británie