Princezna Kate bez života! Nový portrét doslova pobouřil celou Británii

Princ William a vévodkyně Kate 3

Autor: Pavel Krejčí

24. května 2024 15:49

Princezna Kate je miláčkem naprosté většiny Britů, kteří ji už několik měsíců drží palce v boji s rakovinou. Dokázali to i tím, jak se manželky následníka trůnu zastali v reakci na nový kreslený portrét princezny z Walesu. Ten se totiž opravdu nepodařil!

Portrét pro magazín Tatler vytvořila britsko-zambijská umělkyně Hannah Uzor, informovala americká stanice CNN, která si všimla, že pobouření nevzbudil jen u lidí na sociálních sítích. Ozvali se dokonce i britští novináři.

Vrchní umělecký kritik britského deníku The Daily Telegraph Alastair Sooke v článku poznamenal, že portrét je "nesnesitelně špatný" a princezna si na něm vůbec není podobná. Posoudit to ostatně můžete sami. "Byl tady už někdy takhle povrchní královský portrét bez špetky života?" zeptal se Sooke čtenářů. 

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Následné testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. Lidé se však zajímají o její zdravotní stav. "Daří se jí dobře," prozradil princ z Walesu při nedávné návštěvě nemocnice na souostroví Scilly u pobřeží Anglie.

Témata: Kate Middleton královská rodina (gbr) Velká Británie