Princezna Kate a risk, který se nevyplácí? Britové se pídí po pravdě!

Kate Middleton 3

Autor: Pavel Krejčí

4. března 2024 10:19

Ticho ohledně vývoje zdravotního stavu princezny Kate po lednové operaci břicha začínají ve Velké Británii vyčítat i jejímu manželovi. Princ William se totiž v uplynulých dnech omluvil z jedné akce kvůli osobním důvodům, které však nebyly blíže specifikovány. Nic se každopádně nemění, lidé stále postrádají více informací o princezně z Walesu.  

Podle královské korespondentky stanice Sky Rhiannon Millsové se pomalu začíná ukazovat, jak riskantní je strategie, kdy se rodina rozhodla mlčet o vývoji zdravotního stavu princezny z Walesu. Vede to totiž pouze k šíření spekulací a zvěstí. Millsová podotkla, že nepomáhá ani fakt, že král Karel III. je ohledně své diagnózy, kdy u něj byla odhalena rakovina, mnohem sdílnější. 

Mluvčí Kensingtonského paláce ve čtvrtečním vyjádření pro americkou televizi ABC News zdůraznil, že v lednu byla zveřejněna časová osa rekonvalescence princezny s tím, že rodina bude informovat jen o zásadních změnách zdravotního stavu. "Tenhle přístup stále platí," dodal mluvčí.

Kate podstoupila lednovou operaci břicha na soukromé klinice London Clinic v centru britské metropole. Zotavovala se nejprve ve Windsoru, posléze se přesunula do Norfolku. 

Královská rodina naposledy uvolnila nové informace o stavu princezny z Walesu na konci ledna, když byla propuštěna z nemocnice po operaci. Na veřejnosti se manželka následníka trůnu naposledy objevila o Vánocích, když s rodinou zavítala do kostela. 

Web Sky News připomněl, že Kate by se podle předchozích vyjádření neměla vrátit k pracovním povinnostem dříve než o Velikonocích, kdy s manželem a dětmi každoročně navštěvuje církevní obřady ve Windsoru. Podle stanice by se měla opět ukázat na veřejnosti nejpozději v polovině dubna. 

Témata: Kate Middleton Princ William královská rodina (gbr) Velká Británie