Princezna Kate a její manžel William udělali chybu! A je těžké ji napravit, tvrdí experti

Princ William a vévodkyně Kate

Autor: Pavel Krejčí

20. března 2024 11:51

Princ William a jeho žena Kate by podle expertů neměli doufat v to, že nejnovější záběry z parkoviště před obchodem zastaví šíření spekulací a teorií ohledně zdravotního stavu princezny z Walesu. Odborníci míní, že pár svým chováním dal lidem prostor spekulovat. 

Princezna z Walesu byla o víkendu spatřena s manželem na nákupech, video ji konkrétně zachycuje na parkovišti před farmářským obchodem ve Windsoru. Podle britského deníku The Sun nakupovala v sobotu, zatímco v neděli ráno sledovala své děti, jak sportují. 

"Síla a legitimita monarchie vychází z viditelnosti," konstatovala Anna Whitelocková, profesorka historie z London’s City University, pro AP. Doplnila, že viditelnost je předmětem pomyslné smlouvy mezi královskou rodinou a národem. Kate se přitom v posledních týdnech ztratila lidem z očí. 

Experti na konspirační teorie vysvětlili, že ve chvíli, kdy vznikne informační vakuum, začnou ho plnit lidé. "A dokážou ho zaplnit poměrně rychle," poznamenal profesor Simeon Yates z University of Liverpool.

Podle absolventa studií konspiračních teorií Daniela Allingtona to nyní britská královská rodina nebude mít jednoduché, pokud se rozhodne utišit spekulace. "Jakmile lidé začnou pochybovat, mohou zpochybnit prakticky cokoliv. A jakmile jednou naskočí na dráhu spekulací, je velmi složité je z ní dostat," poznamenal.

Zdravotní stav princezny Kate je předmětem spekulací kvůli nedostatku uvolněných informací po plánované lednové operaci břicha, kterou manželka následníka trůnu podstoupila. Královská rodina naposledy uvolnila nové informace na konci ledna, když byla propuštěna z nemocnice. 

Princezna by se podle předchozích vyjádření neměla vrátit k pracovním povinnostem dříve než o Velikonocích, kdy s manželem a dětmi každoročně navštěvuje církevní obřady ve Windsoru. Podle britských médií by se měla opět ukázat na veřejnosti nejpozději v polovině dubna.

Témata: Kate Middleton Princ William královská rodina (gbr) Velká Británie