Princ William se angažuje v novém charitativním projektu!

Princ William

Autor: Libor Frýdl

18. února 2024 20:38

Následník britského trůnu princ William se angažuje v charitativním projektu, jehož cílem je stavět domovy pro lidi bez domova na jihovýchodě Anglie. Uvedl to server The Guardian.

Na předměstí města Newquay v jihozápadním Cornwallu, které spravuje jako vévoda z Cornwallu, se plánuje výstavba 24 nových domů na pozemcích patřících Cornwallskému vévodství.

Práce na výstavbě proběhnou ve spolupráci s místní charitativní organizací St Petrocs, která se již několik desetiletí věnuje podpoře lidí bez domova. Tyto nové domy, nabízející "dočasné ubytování vysoké kvality," mají být zahájeny v září a první z nich by měly být dokončeny na podzim příštího roku.

Kromě samotných domů bude součástí projektu i poskytování kurzů a další podpory pro obyvatele nových domů, aby se mohli zaměstnat a trvale opustit cyklus bezdomovectví. Tento jev je v Británii v současné době na vzestupu, zejména kvůli nedostatku sociálního bydlení.

Cornwallské vévodství plánuje i další projekty v oblasti sociálního bydlení. Jedním z nich je stavba přibližně 875 sociálních nájemních bytů a cenově dostupných obydlí na pozemcích vévodství u Favershamu v hrabství Kent.

Cornwallské vévodství spravuje rozsáhlé portfolio pozemků, nemovitostí a investic v hodnotě přesahující miliardu liber. Výnosy z těchto majetků slouží následníkovi britského trůnu. Titul vévody z Cornwallu předtím zastával princ Charles a po jeho nástupu na britský královský trůn přešel na jeho syna Williama.

Témata: Princ William