Princ William prolomil mlčení! Promluvil o stavu vévodkyně Kate!

Kate a William 4

Autor: Libor Frýdl

8. června 2024 10:30

Princ William konečně promluvil o tom, jak se daří jeho manželce Kate. Princezna v březnu oznámila, že bojuje s rakovinou a podstupuje léčbu. Veřejnost má o jejím zdravotním stavu jen málo informací, ale její manžel přece jen něco odhalil. 

Už jsou to tři měsíce, co Kate veřejně oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina. Lidé z celého světa netrpělivě čekají, až ji opět uvidí, ale informací o jejím stavu je málo. Spekulovalo se, že se brzy vrátí k pracovním povinnostem, ale to se zdá být ještě daleko.

William se účastní královských událostí sám, bez Kate. Dne 6. června se při příležitosti 80. výročí invaze v Normandii setkal s veterány a zástupci veřejnosti ve francouzské obci Arromanches.

Princ na této akci hovořil s jedním z válečných veteránů, který se zajímal o to, jak se daří princezně z Walesu. William mu odpověděl a poskytl tak aktuální informace o zdravotním stavu své manželky Kate, na které všichni netrpělivě čekají.

Jako budoucí král převzal William některé povinnosti svého otce, krále Karla, pro kterého by bylo obtížné tyto události navštěvovat během boje s rakovinou. William se tvářil statečně, i když v soukromém životě prochází velmi těžkým obdobím.

Jeden z veteránů, ověšený válečnými medailemi, se Williama zeptal: "Chtěl jsem se zeptat, jestli se vaší manželce daří lépe?"

Princ podle NBC News odpověděl, že Kate se má dobře a ráda by se zúčastnila vzpomínkových oslav, ale kvůli léčbě to nebylo možné. "Ano, moc ráda by tady dnes byla," řekl smutně. 

Témata: Kate Middleton Princ William