Princ Harry už pravdu neskryje! Popřál v úterý královi k narozeninám?

Meghan Markle a princ Harry

Autor: Pavel Krejčí

17. listopadu 2023 20:41

Princ Harry a král Karel III. možná definitivně zakopali válečnou sekeru. Napjaté vztahy se může podařit urovnat po úterních 75. narozeninách panovníka. Otec a syn se totiž spojili. A zřejmě ne naposledy... 

The Sunday Times nejprve napsaly, že princ neplánuje u příležitosti otcových narozenin cestu do Velké Británie. Jeho mluvčí následně uvedl věci na pravou míru. "V reakci na titulky britských médií: neproběhl žádný kontakt ohledně pozvánky na blížící se narozeniny Jeho Výsosti," řekl americkému magazínu People.

Harry opravdu nepřijede, napsala pak v úterý BBC. Se situací dobře obeznámené zdroje veřejnoprávní stanice ale tvrdily, že vévoda se chystá svému otci zavolat a popřát mu k narozeninám. Korespondovalo to s předchozími informacemi britského deníku Daily Mail. 

Jiný deník The Telegraph nakonec napsal, že k telefonickému hovoru opravdu došlo. Povídání to prý bylo přátelské, Karel III. dostal k uchu i Harryho manželku Meghan. Pár mu také připravil originální dárek, kterým bylo video, na němž vnoučata popřála králi písničkou všechno nejlepší. 

Podle zmíněného listu jde o náznak možného zlepšení vztahů. Panovník a jeho mladší syn se totiž domluvili, že si v příštím týdnu znovu zavolají. 

Témata: Princ Harry Král Charles III. (Karel III.)