Přijala Brožová omluvu? Takhle se klinika vyjádřila k tragickému osudu pejska!

Kateřina Brožová ve Španělsku 4

Autor: Pavel Krejčí

12. ledna 2024 8:25

Kateřina Brožová nebude na druhý lednový týden roku 2024 vzpomínat v dobrém. Během exotické dovolené svěřila psa pražské klinice, jejím pracovníkům se ale zaběhl a stala se tragédie. Jak se klinika k celé záležitosti postavila? 

Už ve čtvrtek ráno se na jejím facebookovém profilu objevila omluva. Klinika potvrdila, že pes se zaběhl a následně ho srazil vlak.

"Vše vzniklo tak, že veterinární sestra, která vykonávala noční službu, chtěla velkým psům dopřát více pohybu, a tak je převáděla do většího výběhu. Během několikametrové nechráněné trasy mezi výběhy se jí jeden ze psů vytrhl, utekl a bohužel se ho již nepodařilo chytit," uvedl ředitel Vojtěch Novák.

Čtěte také

"Velmi litujeme celé události, která nebyla systémovým pochybením, ale šlo o osobní selhání naší pracovnice, která miluje zvířata a chtěla psům při dlouhém pobytu u nás dopřát více pohybu ve větším kotci. Již jsme připravili a přijali sérii opatření, aby se podobný případ v budoucnu neopakoval," dodal Novák.

Klinika se Brožové podle ředitele hluboce omluvila, vyjádřila lítost a deklarovala, že je připravena uhradit náklady, které vznikly jejím pochybením. 

Témata: Kateřina Brožová