Představitel Nikiho Laudy dorazil do Karlových Varů

Daniel Bruhl ve filmu Rivalové

Autor: Zdeněk Tuhý

3. července 2024 18:27

Karlovarský filmový festival letos opět hostí mnoho světových osobností z oblasti filmu a svoji návštěvou festival poctil i herec Daniel Brühl, který se divákům vryl do paměti především jako jezdec formule 1 Niki Lauda. 

Herec bude na festivalu oceněn Cenou prezidenta MMF Karlovy Vary, kterou převezme ve Velkém sále hotelu Thermal a uvede zároveň i svůj první film, který režíroval, pod názvem Soused.

Před hotelem Pupp se dočkal bouřlivého přivítání filmových fanoušků, kterým se s nadšením a s úsměvem podepsal. 

Daniel Brühl získal již mnoho rolí. Jeho vůbec první angažmá na filmovém plátně bylo v podání menší role jako čtrnáctiletý teenager v německém seriálu Freunde fürs Leben. Známým se stal díky úspěchu německého filmu Good bye, Lenin!, kde hrál milujícího syna Alexe, který kvůli matčině zdravotnímu stavu skrývá před ní pravdu o pádu Berlínské zdi a komunistickém režimu.

 Daniel Brühl se hned po Rivalech, kde ztvárnil pilota F1 Nikiho Laudu, objevil také ve filmech Občanská výchova, Láska v myšlenkách, Hanební parchanti, Captain America: Občanská válka a Šťastné a veselé. Nedávno ztvárnil také vedlejší roli ve válečném dramatu Na západní frontě klid, který uvedla streamovací platforma Netflix. Nyní ho fanoušci mohou vidět v seriálu Becoming Karl Lagerfeld na Disney+.

Těšit se na něj mohou opět i fanoušci motorsportu, protože 4.7. přijde do kin film Závod o slávu: Audi vs. Lancia, kde si zahraje německého inženýra Rolanda Gumperta. 
 
 

 
 

Témata: Daniel Brühl