Před 10 lety zemřel Paul Walker (†40). Vin Diesel se podělil o jeden srdceryvný moment!

Paul Walker (herec) 5

Autor: Libor Frýdl

1. prosince 2023 16:39

Rodina, přátelé a fanoušci Paula Walkera (†40) si během včerejšího dne připomněli smutné výročí 10 let od jeho smrti. Na sociálních sítích na něj zavzpomínala jeho dcera Meadow a herec Vin Diesel.

"10 let bez tebe... Budu tě navždy milovat," napsala jeho dcera Meadow na Instagramu a přiložila krátko video. "Po 10 letech... Vím, že tyto dny, kdy si na tobě vzpomenu, budou plné slz. Jak však plyne čas, s každým rokem, který uplyne, se přes slzy objevuje stále více úsměvů. Protože vím, že když tě znovu uvidím, tak naše bratrstvo bude silnější než dříve. Chybíš mi," napsal jeho herecký kolega Diesel.

K příspěvku přiložil fotografii se svou dcerou. "Toto je jeden z mých nejoblíbenějších snímků, které jsem kdy pořídil... Věděl jsi, jak jsem pyšný, když moje dcera Alfa Angel hrála na klavír... včera večer hrála Moonlight Sonata... vrátilo mě to do noci, než se narodila. Já a ty jsme pracovali a řekl jsi mi, že nejlepším okamžikem v životě by bylo být svědkem narození mého dítěte. Ten neocenitelný úsměv, který jsi měl, když jsem ti druhý den řekl, že jsem přestřihl pupeční šňůru…"

Paul Walker, talentovaný americký herec a vášnivý automobilový nadšenec, se narodil 12. září 1973 v Glendale. Proslavil se zejména díky své roli Briana O'Connera v extrémně populární filmové sérii "Rychle a zběsile." Jeho strhující výkony a charismatická osobnost z něj udělaly jednu z ikon žánru akčních filmů.

Walkerova kariéra začala v dětství, kdy se objevil v několika televizních reklamách a drobných televizních a filmových rolích. Jeho skutečný průlom však přišel v roce 2001 s prvním dílem "Rychle a zběsile," který se stal kultovním hitem a zahájil celou filmovou sérii. Walker se stal tváří tohoto filmového fenoménu až do své předčasné smrti.

Mimo filmové plátno byl Walker vášnivým automobilovým nadšencem. Jeho láska k rychlým autům byla reálná, což se odráželo nejen ve filmech, ale také v jeho osobním životě. Walker nebyl jen hercem, ale i zkušeným závodníkem a majitelem týmu závodních vozů.

30. listopadu 2013 Walker zahynul při tragické autonehodě v Santa Clarita. Jeho smrt šokovala fanoušky po celém světě a zanechala řadu otázek ohledně budoucnosti filmové série, kterou tak výrazně ovlivnil.

Walker nebyl jen významnou osobností v zábavním průmyslu, ale také dobročinným přispěvatelem. Založil organizaci Reach Out Worldwide (ROWW), která poskytovala humanitární pomoc obětem přírodních katastrof. Jeho snaha o pomoc druhým ukazuje, že byl nejen talentovaným hercem, ale i člověkem s velkým srdcem.

Jeho dědictví pokračuje skrze filmy, které natočil, a prostřednictvím dobročinné práce jeho organizace ROWW. Fanoušci a kolegové stále vzpomínají na Walkera jako na charismatického umělce a milujícího jednotlivce.

Témata: Paul Walker