Poslední hodiny života Suzanne Somersové (†76): Manžel byl po jejím boku až do konce!

Suzanne Somers 2

Autor: Pavel Krejčí

17. října 2023 11:20

Letmý pohled na sociální sítě stačil k povšimnutí, že Češi smutní nad ztrátou Suzanne Somersové, představitelky Carol z televizního seriálu Krok za krokem. Americká herečka dlouhá léta bojovala s rakovinou prsu. Jak vypadaly poslední hodiny jejího života? 

Světu to prozradil její sedmaosmdesátiletý manžel Alan Hamel. Ještě tři dny před svým skonem byla jeho žena u specializovaných lékařů v Chicagu, přičemž zodpovědně jedla a brala léky. Náhle ale přišel zvrat. "Najednou nereagovala, nejedla a léky nebrala," popsal pro NBC News.

Poslední hodiny před smrtí spolu manželé leželi v posteli, přičemž on se neustále snažil mluvit. Odezva nebyla prakticky žádná, jen v jednu chvíli se herečka zdála být duchem přítomná. "Když jsem ji políbil, odpověděla," uvedl její muž. V neděli kolem páté hodiny ranní pak vydechla naposledy. 

Somersová opakovaně zápasila s rakovinou prsu. Poprvé jí byla diagnostikována v roce 2000 během rutinního vyšetření na mamografu. "Jednou za čas se opět objeví a já pokračuji v boji s ní," řekla letos v pořadu Good Morning America. 

Čeští diváci se nejvíce seznámili se Somersovou díky televiznímu sitcomu Krok za krokem, který se v USA vysílal mezi lety 1991 až 1998. Rodačku z Kalifornie pomohl na dráhu televizní hvězdy úspěch seriálu Three's Company na přelomu 70. a 80. let. 

Témata: Suzanne Somers