Pohřeb Zdeny Hadrbolcové (†86): Proč chyběla Jaroslava Obermaierová?

Jaroslava Obermaierová

Autor: Pavel Krejčí

1. prosince 2023 8:33

Herci se ve čtvrtek odpoledne v pražských Strašnicích rozloučili s kolegyní Zdenou Hadrbolcovou, která zemřela počátkem minulého týdne. Jedna tvář ale na smutečním obřadu všem chyběla. Proč nedorazila Jaroslava Obermaierová? 

Obě dámy zásadním způsobem spojila nekonečná Ulice, přesto Obermaierová na čtvrtečním rozloučení chyběla. Původně přitom avizovala účast, šly dokonce zprávy o tom, že televizní štáb poupravil plány, aby hercům umožnil se smutečního obřadu zúčastnit. 

Sedmasedmdesátiletá herečka se nakonec omluvila kvůli divadelnímu představení. Navíc se svěřila, že podobné emotivní chvíle pro ni nejsou vůbec lehké. "Od smrti maminky na pohřby moc nechodím. Moc mě to emočně zasahuje," řekla deníku Aha!.

Čtěte také

Obřad pro kolegy a veřejnost se konal od 15 hodin pod záštitou Herecké asociace. Do Strašnic se přijeli se zesnulou kolegyní rozloučit například Jiřina Bohdalová, Ivan Vyskočil, Dana Batulková, Petr Kolečko, David Prachař či Ljuba Krbová. Slova se během posledního rozloučení v obřadní síni chopili herečka a malířka Iva Hüttnerová a herec Miloslav Mejzlík. 

Hadrbolcová absolvovala studia na DAMU, kde později vyučovala na katedře autorské tvorby. Působila na řadě pražských divadelních scén, například v Divadle pod Palmovkou, Divadle Na zábradlí, Divadle komedie nebo v Rokoku.

Filmografie zesnulé herečky čítá více než stovku filmů a řadu televizních seriálů. Divákům se v uplynulých letech zapsala do paměti především jako pekařka Růženka v nekonečném seriálu Ulice. 

O úmrtí herečky informoval deník Blesk, který připomněl, že Hadrbolcovou postihla loni před Vánocemi mozková příhoda. Od té chvíle vyžadovala nepřetržitou péči v léčebně dlouhodobě nemocných, kde také naposledy vydechla. 

Témata: Zdena Hadrbolcová Jaroslava Obermaierová