Pfauserová upřímně o porodu: Nesplněné přání a stížnost na doktorku! Co se stalo?

Denisa Pfauserová 2

Autor: Pavel Krejčí

25. ledna 2024 14:22

Baby boom v českém šoubyznyse se loni týkal i Denisy Pfauserové, které ale potřebovala několik měsíců, aby se rozhodla sdílet s fanoušky některé nepříjemné zkušenosti z porodu. Dokonce si na jednu konkrétní doktorku stěžovala. Co se jí vůbec nelíbilo? 

Pfauserová v úterý připomněla fanouškům, že její porodní příběh neproběhl podle představ. Všechno se totiž seběhlo strašně rychle, rodit navíc musela císařským řezem. To ji podle jejích slov ale nijak netrápilo. Na rozdíl od jiné věci...

"Co se ale ovlivnit dalo, bylo to i jedno z mých výslovných porodních přání, byl okamžitý bonding s miminkem (kontakt kůže na kůži), což lze i v případě císaře. Nailu mi ale jen na chvíli ukázali s tím, že ji musí odnést na vyšetření pediatričce. I v tomto případě již víme, že vyšetření lze provést na těle matky, stačí jen chtít," uvedla sympatická brunetka.

Herečce ale štěstí nepřálo. "Doktorka, co ten den sloužila, snad vysloveně naschvál toto vyšetření protahovala a já tak plačící a volající, aby mi miminko už konečně přinesli, ležela na lehátku v tu chvíli nekonečných 15 minut, kdy mě všichni přesvědčovali, že to, že Naila pláče, je v pořádku. Nikdy to není v pořádku," konstatovala.

Čtěte také

Podle Pfauserové taky není v pořádku, když zdravotníci dělají cokoliv proti vůli pacientů. "Následovaly u mě hodiny probrečené do polštáře, že jsem nezažila to, na co jsem se těšila nejvíc, a to, co mi paradoxně vůbec nepomáhalo, byla prohlášení mých blízkých, že mám zdravý dítě, tak ať se proberu a přestanu bulet," svěřila se.

"Lidi, prosím vás, vím, že to myslíte dobře, ale radši třeba neříkejte nic nebo jenom 'mrzí mě, co se ti stalo'," apelovala na ostatní s tím, že se svou zkušenost rozhodla sdílet, protože by mohla někomu pomoci. 

Pfauserová na závěr prozradila, jak celou záležitost řešila. "Na paní doktorku jsem podala stížnost, na kterou jsem od ředitele nemocnice dostala nádhernou omluvu. Díky za ní. Mně tato stížnost už v ničem nepomůže, ale napsala jsem ji proto, že by mohla někomu dalšímu," dodala.

Témata: Denisa Pfauserová